Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dzień Strażaka 2012 u Emerytów


Dzień Strażaka 2012

       W dniu 4 maja 2012 r. na zaproszenie Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. mgr. inż. Jerzego Sładczyka , strażacy emeryci uczestniczyli w obchodach „Dnia Strażaka” które się odbyły w Filharmonii Dolnośląskiej. Strażacy zostali nagrodzeni „Medalami za zasługi dla pożarnictwa”, awansami w stopniach służbowych , nagrodami ufundowanymi prze Starostę Jeleniogórskiego Jacka Włodygę. Nasza koleżanka Eugenia Oleksin została odznaczona srebrnym „Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa”. Zaproszeni goście na uroczystości składali życzenia i podziękowania strażakom za Ich służbę i poświęcenie.
Następnie uczestniczyliśmy w Książnicy Karkonoskiej w otwarciu wystawy z okazji 150 - lecia zawodowej straży pożarnej w Jeleniej Górze.
Zbiory Kol. Marii Drapiewskiej oraz Mariana Malickiego emerytów z terenu Wrocławia oraz działaczy z terenu jeleniogórskiego prezentują się imponująco. Wystawa będzie czynna do 6 czerwca 2012 r. Warto obejrzeć i powspominać jak to onegdaj bywało.
O godzinie 16.30 członkowie Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa wraz z kolegami z KM PSP uczestniczyli z okazji Dnia Strażaka w uroczystym spotkaniu w restauracji Rybaczówka położnej w uroczym miejscu w Jeżowie Sudeckim.  Rozmowom i wspomnieniom nie było końca.  Zabawa odbywała się w miłej i wesołej atmosferze.
Następnie w dniu 6 maja 2012 r o godzinie 12.00 uczestniczyliśmy w uroczystej mszy koncelebrowanej przez kapelana strażaków ks. Grzegorza Niwczyka oraz Dziekana Dekanatu Jeleniogórskiego ks. Bogdana Żygadło. Podniosły nastrój uroczystości oraz ciepłe słowa podniosły znaczenie uroczystości.