Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl





















Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eleminacje powiatowe


W dniu 26.03.2012r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach odbyły się eleminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".  W turnieju wzięło udział 45 dzieci i młodzieży reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu jeleniogórskiego. W wyniku części pisemnej wyłoniono finalistów w poszczególnych grupach wiekowych:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1. Julia Przetacznik                                                          I miejsce                                24 pkt

2. Paulina Rozko                                                              II miejsce                              22 pkt

3. Ola Rybak                                                                    III miejsce                             19 pkt

II grupa wiekowa (gimnazja)

1. Mateusz Smektała                                                        I miejsce                                23 pkt

2. Zita Brejwo                                                                  II miejsce                               20 pkt

3. Tomasz Lejczak                                                           III miejsce                              18 pkt

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

1. Justyna Trzmiel                                           I miejsce                                    19 pkt

2. Robert Rozenko                                          II miejsce                                    19 pkt
3. Wojciech Łabuć                                          III miejsce                                   19 pkt.

Ostatecznie po rundzie finałowej, polegającej na ustnym odpowiadaniu na pytania, zajęte miejsca przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowe)

1.    Paulina Rozko                                                 I miejsce                                  7 pkt.

2.    Julia Przetacznik                                             II miejsce                                 6 pkt

3.    Aleksandra Rybak                                          III miejsce                                3,5 pkt 

 II grupa wiekowa (gimnazja)

1. Mateusz Smektała                                           I miejsce                                    10 pkt

2. Tomasz Lejczak                                              II miejsce                                    4,5 pkt

3. Zita Brejwo                                                     III miejsce                                  4 pkt

 III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

1. Wojciech Łabuć                                              I miejsce                                       8,7 pkt

2. Robert Rozenko                                              II miejsce                                      3,5 pkt

3. Justyna  Trzmiel                                             III miejsce                                     3 pkt